ATRAKCJE

Każdy odwiedzający Krynicę, w zależności od oczekiwań, z pewnością nie będzie mógł się czuć rozczarowany pobytem w naszym mieście. Liczne atrakcje w Krynicy sprawią, że dobrze będą się tutaj czuć zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi, ale także seniorzy. Zarówno osoby aktywne, jak i szukające miejsc do relaksu w spokojnych zakątkach naszego urokliwego miasta, wyjadą stąd w pełni usatysfakcjonowane.

Krynica, Stary Dom Zdrojowy
Krynica – Stary Dom Zdrojowy

Jeszcze nie tak dawno, Krynica kojarzona była głównie z kuracjuszami, którzy licznie przybywali do „Perły polskich uzdrowisk” czy też „Do wód”. O ile miasto dalej szczyci się tym mianem, to z pewnością nie jest już wyłącznie typowym uzdrowiskiem, lecz bardzo atrakcyjną górską miejscowością.

Krynica, Stary Dom Zdrojowy
Krynica – Stary Dom Zdrojowy – alejka

Krynica w bardzo krótkim czasie zbudowała bogatą ofertę dla wymagających turystów, począwszy od atrakcji dla miłośników sportu (liczne wyciągi narciarskie, kolej gondolowa, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, sztuczne lodowisko, baseny kryte, trasy rowerowe, wieżę widokową, zabytkową kolejkę torową na Górę Parkową, wymieniając chociażby te najważniejsze). Licznych pubów, dyskotek, restauracji i „gospód z regionalnym menu”. Dorożek i zimowych kuligów (indywidualnych oraz grupowych), po dobrze oznakowane szlaki górskie, stadniny koni z możliwością nauki jazdy (również w terenie) i sporo innych atrakcji.

Atrakcje w Krynicy Górskiej:

Góra Parkowa – kolejka linowo-torowa, alejki parkowa, stawy, Rajskie Zjeżdżalnie 

Krynica Górska, Kolejka na Górę Parkową
Krynica Górska – Góra Parkowa – kolejka linowo-torowa