Czy warto przyjechać do Krynicy? Poczytajcie!

Czy warto przyjechać do Krynicy? Poczytajcie!

Dlaczego warto przyjechać do Krynicy? Krynica-Zdrój (Krynica Górska jak potocznie się o niej mówi) położona jest w malowniczym regionie Małopolski – krainie przepięknych gór oraz wyjątkowych na skalę europejską wód mineralnych. Aby zachęcić Państwa do odwiedzenia naszego miasta postanowiliśmy wybrać kilka najważniejszych, naszym zdaniem, atutów miasta i regionu. Mamy nadzieję, że uda nam się w tym miejscu zachęcić Państwa do przyjazdu i wypoczynku, a może też aktywnego spędzenia czasu w Krynicy.

Na samym wstępie chcielibyśmy wskazać na dwa aspekty, które uważamy za największe atuty Krynicy, tj. wspaniałe, czyste powietrze oraz bogactwo wód mineralnych, które ciężko będzie znaleźć gdzie indziej.

Krynica – wygodne warunki na wypoczynek i regenerację

Dla wielu turystów jednym z podstawowych wyznaczników destynacji na odpoczynek urlopowy jest gwarancja znalezienie odpowiednich miejsc na noclegi. W tym zakresie z pewnością zostaną Państwo w pełni usatysfakcjonowani, bowiem Krynica oferuje bardzo szeroką bazę noclegową od atrakcyjnych cenowo kwater prywatnych, po wysokiej jakości hotele. Zarówno hotele, jak i wiele innych obiektów, oferuje duży wybór dodatkowych usług, które sprawią, że Państwa pobyt będzie jeszcze bardziej przyjemny (m.in. sauny, masaże, kryte baseny, zabiegi SPA).

Hotel Eris, Krynica-Zdrój
Hotel Dr Irena Eris Krynica-Zdrój – pięknie położony hotel u stóp Jaworzyny Krynickiej

Krynica – wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa

W okresie zimowym Krynica Zdrój i okolice oferują miłośnikom białego szaleństwa wręcz nieograniczone możliwości. Zarówno doświadczeni narciarze (snowboardziści), jak i osoby początkujące, czy też rodzice z dziećmi znajdą stoki narciarskie dostosowane do oczekiwań. Na terenie Krynicy o najbliższej okolicy znajduje się kilkadziesiąt wyciągów orczykowych oraz krzesełkowe i gondola na Jaworzynę. Na terenie praktycznie każdego stoku funkcjonują szkółki narciarskie, które pomogą w nauce i szlifowaniu umiejętności.

Krynica, Słotwiny, wyciąg narciarski
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – stok narciarski na Słotwinach

Krynica – liczne atrakcje dla turystów

Osoby odwiedzające Krynicę mają bardzo szeroki wybór licznych atrakcji, z których łatwo można wybrać coś dla siebie. Są to zarówno propozycje dla osób aktywnych, jak i tych bardziej nastawionych są na wypoczynek.

Dla osób aktywnych (poza stokami narciarskimi, o których wyżej) do dyspozycji są liczne kryte baseny, basen otwarty (okres letni), otwarte korty tenisowe, atrakcyjne szlaki turystyczne i widokowe, kryte lodowisko, trasy rowerowe, trasy na narty biegowe, ścieżka zdrowia w przepięknym parku na zboczach Góry Parkowej.

Krynica, Lodowisko kryte
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – lodowisko

Dla osób nastawionych na wypoczynek i relaks Krynica zapewnia szeroki zakres usług pielęgnacyjnych (gabinety odnowy, SPA, masaże, kąpiele borowinowe oraz wodne), sauny, solaria, jaskinię solną, miejsca spacerowe w zadbanych parkach. Chętni mogą również skorzystać z możliwości przejazdu kuligiem w zimie (z opcją góralskiego ogniska) lub dorożkami.

Krynica – miejsca rozrywki

Dla chcących poszaleć w nocnych klubach proponujemy zabawę w dyskotekach, liczne puby otwarte do późnych godzin, pizzerie, a w lecie klimatyczne ogródki „piwne” przy restauracjach i w centralnych miejscach Krynicy.
W wielu miejscach organizowane są również dancingi – bardzo szeroka oferta obejmuje szczególnie lokale znajdujące się w sanatoriach lub bliskiej ich okolicy.

Krynica, sanatoria, zima
Krynica-Zdrój (Krynica Górska – centrum miasta – sanatoria

Krynica – miejsca z dobrym jedzeniem (również regionalnym)

Nie bez znaczenia przy wyjazdach turystycznych jest także baza gastronomiczna. W tym przypadku Krynica również jest w pełni przygotowana do obsługi swoich gości najwyższym poziomie. W mieście znajdą Państwo wiele karczm z regionalnym jedzeniem, pizzerie, restauracje oraz inne miejsca z dobrym jedzeniem.

Krynicka Koliba, Krynica, Jaworzyna
Krynicka Koliba – Regionalna karczma i noclegi na Jaworzynie Krynickiej

Szczególnie polecamy jedno miejsce – góralską Krynicką Kolibę na szczycie Jaworzyny Krynickiej.

Zapraszamy do Krynicy!