Jak dojechać do Krynicy-Zdrój?

Jak dojechać do Krynicy-Zdrój?

Do Krynicy-Zdrój można dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem. Oczywiście są też miłośnicy jednośladów i motocyklem, czy rowerem także się da 😉 Jaki środek transportu, która trasa dojazdu będzie najlepsza? O tym dzisiaj.

Pociągiem do Krynicy

Do miasta dochodzi linia kolejowa, która biegnie od strony Muszyny, część odcinka wzdłuż Popradu.  Dojazd pociągiem polecamy zwłaszcza tym osobom, które chciałyby skorzystać z możliwości podziwiania przepięknych widoków (trasa częściowo biegnie doliną Popradu właśnie). Jest to jednak opcja dla osób, które mają więcej czasu i nie śpieszy się im aż tak bardzo. Pociąg to zdecydowanie dłuższa podróż.

Przykładowo z Nowego Sącza pociąg pośpieszny do Krynicy Zdrój jedzie 1,5 h podczas gdy autobus ok. 1 h. Tą samą trasę autem można pokonać w 30-45 min. A z Krakowa, to podróż jest praktycznie już 2 razy dłuższa niż autem.

Zobaczcie sami:

Mapa, dojazd do Krynicy, pociąg
Dojazd pociągiem do Krynicy od strony Krakowa

Autobusem do Krynicy

Krynica ma bardzo dogodne połączeni, gdzie autobusy dość często odjeżdżają z Nowego Sącza, tak samo z Krakowa przykładowo co 1-1,5h (tutaj można wybierać także połączenia, które są do Muszyny, a jadą przez Krynicę).

Warto jednak zwracać uwagę, na to którędy będzie jechał autobus – zdecydowanie najszybsze są połączenia od Krakowa przez Bochnię, Brzesko. Jak chcecie szybko dojechać, to nie wybierajcie połączeń przez Piwniczną, są niejako na około 😉

Do Krynicy najwygodniej dojechać autem.

W tym przypadku zalecamy dojazd od strony Nowego Sącza przez Łabową, Krzyżówkę – jadąc od Krakowa, Łodzi, Warszawy i dalszych miast Polski. Ta trasa jest zdecydowanie najszybsza, a i też najlepiej utrzymana (tu mamy na myśli czas w okresie zimowym – dobrze odśnieżana).

Mapa, dojazd do Krynicy
Dojazd autem do Krynicy od strony Krakowa

Zapraszamy i do zobaczenia w Krynicy!