Krynica noclegi - gdzie nocować w Krynicy?

Krynica noclegi - gdzie nocować w Krynicy?

Planując przyjazd do naszego miasta, aby uprzyjemnić sobie pobyt dobrze jest wcześniej wybrać miejsce noclegów w Krynicy. Mając na uwadze, iż różne motywy przyświecają odwiedzającym nasze miasto, postanowiliśmy przygotować swego rodzaju „poradnik noclegowy” z podziałem na cele wyjazdu. Mamy nadzieję, że okaże się on pomocny przy wyborze noclegów i przyczyni się do większej satysfakcji z pobytu.

Miejsca polecane na noclegi w Krynicy

Gdzie nocować w Krynicy – dla aktywnych zimą

Osoby, które planują aktywnie spędzać czas w Krynicy (mamy tutaj głównie na myśli narciarzy i snowboardzistów) mają tak naprawdę kilka możliwości.

 • wybrać noclegi blisko krynickich stoków narciarskich na Słotwinach (znajduje się tam wiele kwater prywatnych i pensjonatów) – tą opcję polecamy tym, którzy większość czasu planują spędzić na stoku. Nie jest to dobra opcja dla tych, którzy po nartach chcieliby wybrać się do centrum miasta tj. na Deptak Krynicki (bez samochodu jest to mało wygodny wariant). Dla tych, którzy chcieliby mieć stosunkowo blisko do wyciągów na Słotwinach, a jednocześnie nie za daleko do centrum miasta możemy polecić noclegi w „górnej części” Krynicy – w okolicy ul. Piłsudskiego i 1000-lecia (takim orientacyjnym pkt. może być budynek Straży Pożarnej). W tym ostatnim przypadku do wyciągów trzeba będzie dojechać własnym samochodem lub autobusem/ busem. Dojście na piechotę z pewnością nie byłoby najlepszym rozwiązaniem,
 • wybrać noclegi przy Jaworzynie Krynickiej – jest to jednak wariant dla nieco zasobniejszych osób, ponieważ blisko Jaworzyny zlokalizowane są głównie droższe hotele. Ciekawą opcją jest hotel będący częścią dolnej stacji gondoli – dla tych, którzy chcą być możliwie blisko stoku. Noclegi przy Jaworzynie również wymagają posiadania samochodu (do centrum miasta dojazd zajmuje ok. 10 min.). Możliwe jest również korzystanie z komunikacji miejskiej (autobusy mają przystanek zaraz przy dolnej stacji gondoli), której trasa prowadzi przez całą Krynicę – niestety jej kursowanie kończy się stosunkowo wcześnie i wieczorne powroty do hotelu bez własnego samochodu wymagać będą skorzystania z Taxi,
 • noclegi na Jaworzynie – tak, jest taka opcja. Możecie mieszkać na samym szczycie w Krynickiej Kolibie – o której można śmiało powiedzieć, że są to najwyżej położone miejsca noclegowe w Krynicy-Zdrój (pot. Krynicy Górskiej). Widoki zapierają dech w piersiach, do tego wystarczy wyjść z Koliby, zapiąć narty (oczywiście w zimie 😉 ) i od razu szusować po stokach na zboczach Jaworzyny.
Krynicka Koliba, Krynica, Jaworzyna
Krynicka Koliba – Regionalna karczma i noclegi na Jaworzynie Krynickiej
 • ciekawą propozycją może być znalezienie noclegu w okolicy restauracji Hawana (ul. Piłsudskiego) i korzystanie z wyciągu Henryk SKI zlokalizowanego dokładnie naprzeciw tej restauracji – jest to jednak na dzień dzisiejszy trasa dla mniej doświadczonych i rodziców z dziećmi. Mając nocleg w tej okolicy, będą Państwo również mieli bardzo blisko do centrum Krynicy (ok. 5 minut na piechotę).
 • osobom, dla których ważniejsze jest łatwiejsze dostanie się do centrum, a do wyciągów nie muszą mieć aż tak blisko (np. bardziej nastawiają się na spędzanie czasu w mieście lub dojazd do wyciągów nie będzie dla nich kłopotliwy) możemy polecić noclegi w okolicach ulic: Piłsudskiego, Pułaskiego, Zieleniewskiego, Leśnej, Zielonej, Deptaku, Kościuszki, 1000-lecia, Słonecznej, Ebersa, Kraszewskiego (ale w części bliżej Urzędu Miasta i Poczty) – z tych ulic praktycznie pieszo będzie blisko do centrum Krynicy.
 • osobom aktywnym, które po nartach będą chciały w zacisznej części Krynicy zrelaksować się i odpocząć, a na wieczorne wypady nie specjalnie będą miały ochotę możemy polecić na noclegi okolicę ul. Kraszewskiego (bardziej w kierunku Muszyny), Os. Czarny Potok, ulice: Nadbrzeżną, Graniczna, Halną, Źródlaną, Starą Drogę, Słotwiny, Sportową,

Gdzie nocować w Krynicy – dla aktywnych latem

 • osobom, które w lecie chcą dużo czasu spędzać na wycieczkach pieszych po okolicznych górach najlepszą opcją na noclegi, będzie praktycznie każde miejsce w Krynicy – dzięki dobrej komunikacji miejskiej można się dostać do każdego punktu w mieście, z którego będą Państwo mieli łatwe wyjście „na szlak”. Dla Tych, którzy chcą być bardzo blisko gór proponujemy:
  • noclegi przy dolnej stacji gondoli na Jaworzynę Krynicką,
  • noclegi w okolicach ul. Zieleniewskiego – dogodne wyjście na szlaki w kierunkach Jakubik, Huzary, Góry Parkowej,
  • noclegi w okolicach ul. Zielonej i Zamkowej – blisko na Górę Krzyżową (a dalej na Jaworzynę lub Łabowską Halę),
 • osobom, które są nastawione na bardziej „spacerowe” spędzanie czasu polecamy lokalizacje noclegów blisko Parku Zdrojowego (na zboczach Góry Parkowej) – najbliżej będą miały osoby nocujące na Deptaku i jego najbliższej okolicy (liczne domy wczasowe i pensjonaty) oraz na ulicach: Zieleniewskiego, Leśnej, Pułaskiego, Słonecznej, Kraszewskiego (od Urzędu miasta aż po dom handlowy Perła).

Gdzie nocować w Krynicy – dla szukających zacisznych miejsc

Osoby, które chciałyby odpocząć w ciszy i spokoju, mogą wybrać noclegi na ulicach bliżej centrum (ale mimo to spokojnych) – Kościuszki, Słoneczna, Ebersa, Piękna, Zielona, 1000-lecia, Zieleniewskiego, Pułaskiego, Leśnej, Sportowa. A turyści chcący być całkowicie dalej od centrum mogą zdecydować się na noclegi w miejscach spokojnych w okresie poza zimowym – tj. Słotwinach i okolicach Jaworzyny, jak również ulicach: Stara Droga, Czarny Potok, Jakubik.

Hotel Eris, Krynica-Zdrój
Hotel Dr Irena Eris Krynica-Zdrój – pięknie położony hotel u stóp Jaworzyny Krynickiej

Gdzie nocować w Krynicy – dla planujących wypady wieczorne na dyskoteki i do pubów
Dyskoteki znajdują się na ulicy Piłsudskiego (zaraz obok kina) oraz na ulicy Pułaskiego – stąd osoby planujące tego rodzaju rozrywki najlepiej aby szukały miejsc noclegowych blisko wspomnianych ulic.

Najwięcej pubów, pizzerii i restauracji zlokalizowanych jest przy ulicy Piłsudskiego oraz Pułaskiego, jak również Deptaku i to te części miasta są „najbardziej aktywne” w godzinach wieczornych.

Innymi słowy najbliżej centrum i miejsc rozrywki znajdują się ulice: Piłsudskiego, Piękna, Kościelna, Pułaskiego, Deptak, Kościuszki, Ebersa, Kraszewskiego (okolice Poczty).