Krynica-Zdrój dzisiaj.

Krynica-Zdrój dzisiaj.

Krynica-Zdrój (znana często jako Krynica Górska) położona jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jego dopływów. Otaczają ją malownicze wzgórza Góry Parkowej i Krzyżowej. Jest jednym z najlepiej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez amatorów „białego szaleństwa”, jak i przez osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki.

Krynica, Pijalnia Czekolady, Stary Dom Zdrojowy, Deptak
Pijalnia Czekolady, Stary Dom Zdrojowy na krynickim Deptaku

W ostatnich latach można zauważyć jej coraz bardziej dynamiczniejszy rozwój, głównie w zakresie szeroko rozumianej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz różnych form lecznictwa.

“Perła Polskich Uzdrowisk” – bo takie miano zyskała – nie jest jednak typowym uzdrowiskiem. Mimo, iż osoby szukające możliwości podreperowania zdrowia wyjadą stąd w pełni usatysfakcjonowane, to obecnie Krynica rozwinęła swoją ofertę bardziej pod kątem aktywnej turystyki i profesjonalnego zaplecza odnowy biologicznej.

Krynica, jesień
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – jesień

Jedną z największych inwestycji Polski południowej, która związana jest dynamicznym rozwojem Krynicy byłą z pewnością kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką z licznymi trasami narciarskimi, kompleks licznych wyciągów narciarskich Słotwiny. Do rozwoju aktywnej strony miasta przyczyniła się również wybudowana, nowoczesna hala sportowo-widowiskowa, w której znajduje się między innymi sztuczne lodowisko, profesjonalna siłownia Do najnowszych atrakcji można dołączyć tężnie solankowe oraz wieżę widokową na Słotwinach.

Krynica Górska, Wieża widokowa,
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – wieża widokowa na Słotwinach

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na bardzo duże aspiracje Krynicy w walce o wysokie miejsce w rankingu ośrodków sportów zimowych. Ogromna liczba niedawno wybudowanych nowoczesnych wyciągów narciarskich do szusowania na nartach i snowboardzie daje miastu w tym zakresie dużą przewagę nad wieloma innymi górskimi miejscowościami.

Trasy narciarskie położone m.in. na Jaworzynie Krynickiej, Słotwinach oraz w centrum miasta, przystosowane są zarówno dla wytrawnych narciarzy, jak i dla tych, którzy „stawiają pierwsze kroki”. Można na nich organizować profesjonalne zawody o randze międzynarodowej (niektóre posiadają akredytacji FIS). Z pewnością wspaniałe i dobrze przygotowane trasy docenią również snowboardziści.

Krynica, Słotwiny Arena, stok narciarski
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – trasa narciarska – Słotwiny Arena

Krynica to jednak nie tylko zima, dla osób szukających również innych atrakcji polecić możemy: fantastyczne górskie trasy rowerowe, liczne szlaki turystyczne i trasy spacerowe (idealne np. do uprawiania coraz bardziej popularnego Nordic Walking), baseny, korty tenisowe, stadniny koni, sankostradę, kolej linowa na Górę Parkową. Warto tutaj wspomnieć także o najnowszej atrakcji Krynicy – wymienionej już wieży widokowej na Słotwinach.

Miasto dba o podstawy, które przyczyniły się do jego rozwoju i wykorzystując doskonałe, nowoczesne zaplecze hotelowe, atuty miana “Perły polskich uzdrowisk”, najnowszą wiedzę z dziedziny kosmetyki i kosmetologii oraz dobroczynne działanie, unikalnych w skali międzynarodowej wód mineralny rozbudowuje sukcesywnie ofertę, dzięki której można poprawić stan ciała i umysłu.
Obecnie Krynica-Zdrój jest już ośrodkiem mogącym się pochwalić usługami SPA na najwyższym światowym poziomie. Chętni mogą skorzystać z bardzo szerokiego zakresu usług zabiegów, wymieniając choćby: inhalacje, zabiegi borowinowe, zabiegi światło- i elektrolecznicze, hydroterapię, kąpiele mineralne z zawartością CO2 pochodzenia naturalnego, masaże podwodne, masaże wirowe, masaże gorącymi kamieniami, masaże relaksacyjne, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, kąpiele czterokomorowe i wiele innych, gdzie wszystkich nie sposób wymienić. Jeżeli mówimy już o inhalacjach, to koniecznie trzeba tutaj wymienić tężnie solankowe.

Krynica-Zdrój, Tężnia solankowa
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – tężnia solankowa w Parku Słotwińskim

Zachęcamy Państwa do przeglądnięcia zdjęć w galerii, które chociaż w małym stopniu, oddają piękno Krynicy-Zdrój.