Krynica - pogoda

Krynica - pogoda

Krynica – na jaką pogodę i kiedy można liczyć? Mimo, iż nasze miasto leży w górach, to jednak nie będziecie mieć do czynienia z typowo górską, zmienną pogodą, jak chociażby w Tatrach. Pogoda w Krynicy jest raczej przewidywalna i nie odbiega jakoś szczególnie od normy. Na jakie jednak warunki pogodowe możecie liczyć w trakcie roku? O tym poczytacie w dzisiejszym wpisie.

Krynica – kiedy jest najlepsza pogoda na przyjazd?

Pytanie jest w sumie retoryczne, ponieważ każdy ma inną ulubioną pogodę. No może wszyscy nie lubimy ulewnego deszczu, silnego wiatru i dużego zimna. Powiemy Wam kiedy naszym zdaniem są najlepsze warunki pogodowe na przyjazd do Krynicy.

Krynica, Pijalnia Czekolady, Stary Dom Zdrojowy, Deptak
Pijalnia Czekolady, Stary Dom Zdrojowy na krynickim Deptaku

Zacznijmy od cieplejszych miesięcy. 

W tym przypadku przyjemne, ciepłe dni zaczynają się najczęściej w drugiej połowie maja. Oczywiście można trafić na piękną i słoneczną pogodę także już w trakcie majówki, to tak żeby była jasność. Natomiast od mniej więcej drugiej połowy maja, to nawet końca września, to dobry czas na przyjazd – jeżeli liczycie na wyższe temperatury, słoneczną pogodę – czyli warunki idealne na spacery, piesze wędrówki, czy też jazdę na rowerach, wypady z kijkami nordic walking.

Zima, zimno – znaczy pięknie.

Wierzcie nam, nawet “zmarzluchy” powinny przyjechać do Krynicy w zimie. Nasze miasto w tym czasie wygląda jak z bajki. Przykryte mniejszą lub większą śnieżną kołderką, zauroczy każdego. Musimy szczerze powiedzieć, że naszym zdaniem najpiękniejszym okresem pogodowym w Krynicy jest czas od połowy grudnia tak do końca lutego.

Krynica, Jakubik, zima
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – droga z Jakubika

W tym okresie najczęściej mamy przepiękną zimę, a widoki… no cóż, możemy tylko powiedzieć, że są przepiękne. Musicie to zobaczyć na własne oczy.

Jest to zdecydowanie czas dla osób lubiących sporty zimowe, świąteczne klimaty, bajkowe śnieżne widoki!

Krynica, zima, noc
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – zimową nocą – panorama miasta

Krynica – prognoza pogody

Oczywiście z pogodą jest tak, że nie da się jej przewidzieć tak w 100%. Dlatego przy tej okazji chętnie Wam podpowiemy bardzo dobrą aplikację pogodową, z której korzystamy – jest bardzo dokładna i ma wysoką sprawdzalność. Możecie ją sobie zainstalować na telefonie i mieć prognozy w zasięgu ręki w dowolnym momencie.

Mowa o aplikacji Pogoda&Radar

Krynica, prognoza, aplikacja
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – prognoza pogody

Nam szczególnie przypadła do gustu funkcja, gdzie można podejrzeć ruchy chmur, a dzięki temu sprawdzić jak będzie zachowywała się pogoda w najbliższych godzinach – to funkcja, która szczególnie przydaje się przy planowaniu pieszych wycieczek po okolicznych krynickich górkach, czy też wypadach rowerowych lub narciarskich.

Na koniec życzymy Wam zawsze pięknej pogody jak będziecie w Krynicy!