Krynica - gdzie zaparkować?

Krynica - gdzie zaparkować?

Musimy przyznać, że z parkowaniem w Krynicy nie jest łatwo. Obecnie Krynica jest na nowo odkrywana, zmienia swoje oblicze, odświeżano jest centrum, pojawiają się takie nowe i znaczące atrakcje, jak na przykład kładka koronami drzew.
Wszystko to sprawia, że ruch samochodowy istotnie się zwiększył. Dlatego aby oszczędzić Wam poszukiwań wolnych miejsc parkingowych, podpowiadamy gdzie i jakie one są.

Parkowanie w centrum Krynicy jest płatne

Zacznijmy od tego, że jakiś czas temu w centrum Krynicy pojawiły się parkometry. Dlatego też parkując w okolicy Deptaku (np. na ulicy Kościuszki) czy też ulicy Piłsudskiego, koniecznie zwracajcie uwagę czy nie jest to właśnie miejsce płatnego parkowania.

Ponadto blisko centrum znajdują się parkingi płatne, zarządzane przez prywatne firmy – m.in. tuż przy Deptaku (ul. Kraszewskiego), przy ulicy Kościuszki (poniżej dawnego gimnazjum) parking przy centrum handlowym (Pasaż Krynicki) i tuż przy nim, duży parking strzeżony.

Krynica-Zdrój, parkingi płatne
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – miejsca płatnego parkowania oraz płatne markingi

Powstał również duży, płatny parking przy ulicy Pułaskiego, jadąc od centrum (Deptaku), po prawej stronie, tuż za sanatorium Patria.

Krynica – gdzie znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe?

Poza tymi wymienionym miejscami płatnego parkowania, znajdą Państwo także miejsca bezpłatnego parkowania. Znajdują się one w górnej części ul. Piłsudskiego, wzdłuż ul. Pułaskiego oraz przy ul. Ebersa.

Krynica-Zdrój, parkingi bezpłatne
Krynica-Zdrój (Krynica Górska) – bezpłatne miejsca parkingowe. Tu możesz parkować bez opłat.

To miejsca relatywnie bliskie centrum i można próbować znaleźć miejsce do pozostawienia swojego samochodu.
Może to być niestety nieco utrudnione w wysokim sezonie – wakacje, ferie zimowe.